توضیح تصویر
خانه
تولد بزرگسالان : چرا که نه!

تولد بزرگسالان : چرا که نه!

انگار تب به اشتراک گذاري تمامي اتفاقات ريز و درشت زندگي مان در شبکه هاي اجتماعي، در حال تغيير سبک زندگي مان است. در خيلي از موارد اين تغيير سبک پيامدهاي منفي به همراه داشته است، که در رابطه با آنها شايد گوش همه ي ما پر باشد. اما يکي از اين تغييرات؛ که من به شخصه آن را بسيار دوست دارم، توجه بيشتر از هميشه بزرگسالان به مناسبت ها و جشن ها است، شايد به خاطر ساده ترين دليلي که حتي فکرش را هم نمي کنيم. چرا فکر نمي کنيم آنها هم دلشان مي خواهد مانند جوان ها يا پسرها و دخترها، جشن تولد هيجان انگيز خود را داشته باشند و تصاوير آنرا با دوستان و فاميل به اشتراک بگذارند. تا اينجاي کار همه چيز خوب است، اما توجه به چند نکته خيلي مهم است. بايد تم ميهماني بزرگسالان يا تم تولد بزرگسالان را بدانيم. ( چون در خيلي از مواقع تدارک ميهماني با جوانترها است! ) حواسمان باشد بزرگسالان دوست دارند، عکسهاي جشن تولد خود را به اشتراک بگذارند؛ اما چه عکس هائي!؟! در ادامه مي خواهيم در چند گام ساده و تجربي به شما بگوئيم؛ چگونه براي والدين خود يا بزرگسالان يک جشن تولد عالي و با تم مناسب برگزار کنيد.

 

گام اول : اگر قصد سوپرايز نداريد، با آنها هماهنگ باشيد.

بزرگسالان بر خلاف جوان ها شايد ديگر حوصله ي هيجان خيلي زياد و بيش از حد را نداشته باشند. در کنار اين آنها بسيار بيشتر از ما علاقه مند هستند تا، همه چيز بر روي برنامه و دقيق باشد. پس براي خوشحال کردن آنها تنها برگزاري يک تولد سوپرايز يا هيجان انگيز کافي نيست. به آنها اين اجازه را بدهيد در جريان دعوت از ميهمانان، تهيه کيک تولد، فينگرفود يا ساير خوراکي ها و از همه مهمتر تم ميهماني باشند.

 

گام دوم : انتخاب هديه

اين بخش واقعا مهمترين بخش هر ميهماني تولد است. نگذاريد تصاوير آنها در شب جشن تولدشان و در پاي ميز هدايا افسرده و بي تفاوت به نظر بيايد. خريد هديه تولد بيش از هر چيز، نشان از توجه شما به صاحب تولد دارد. پس بهترين کار اين است که در انتخاب هديه تولد مانند آنها فکر کنيد. ضمنا اين را هم به ياد داشته باشيد، کيک تولدي که براي آنها ميخريد، بايد در راستاي تم تولد آنها باشد.

گام سوم : خلاقيت کنترل شده!

خُب ... بازگرديم به اصلي ترين موضوع اين مقاله، يعني " انتخاب تم تولد بزرگسالان مناسب" . راه هاي زيادي براي انتخاب يک تم تولد وجود دارد. اما انتخاب آن کاملا تحت تاثير شخص صاحب تولد و فضاي برگزاري آن است. شما مي توانيد با مشاوره گرفتن از کارشناساني که تخصصشان در زمينه برگزاري جشن تولد است، کمي از سردرگمي هاي خود جهت انتخاب تم و تزئين خانه براي جشن تولد بکاهيد. سعي کنيد ميهمان ها را هم از تم تولدتان آگاه سازيد تا در نهايت يک ميهماني شيک و يکپارچه داشته باشيد. اگر به شما اعتماد کرده اند و تمامي کارهاي برگزاري جشن تولد را به شما سپرده اند لطفا فراموش نکنيد : همه چيز را يادداشت کنيد. حتما چند ساعت قبل از شروع ميهماني تولد، تمام ليست خود را چک کنيد. آيا هديه تولد آماده و کادو شده است؟ آيا کيک در ساعت مقرر مي رسد يا اينکه از قبل تهيه شده و در يخچال است؟ خوراکي ها، فينگرفود و ميز بار چيزي کم ندارد؟ آيا با توجه به تعداد ميهمانان خود، تدارک کافي را ديده ايد؟ ... و چند سوال مشابه ديگر براي برگزاري يک تولد لذت بخش ...

 گام چهارم : توجه کنيد و عشق بورزيد

هيچ چيزي براي ما لذت بخش تر از مورد توجه و احترام واقع شدن نيست. شايد يکي از بهترين راه ها، برگزاري يک ميهماني تولد شايسته براي عزيزانمان باشد. پس تا مي توانيم به آنها توجه کنيم و عشق بورزيم. از ميهماني هاي خود لذت ببريد.

 

 

 

برچسب ها: تولد,بزرگسالان,:,چرا,که,نه!,تولد در دفتر کار , برگزاری جشن, تولد , کیک تولد , فینگر فود , تم تولدتم تولد بزرگسالان , تولد در دفتر کار , برگزاری جشن, تولد , کیک تولد , فینگر فود , ,

[ جمعه 9 آذر 1397 ] [ 8:46 ] [ کاووسی فر ]

[ ]


چرا کمیسیون بهداشت و درمان مهم است؟

چرا کمیسیون بهداشت و درمان مهم است؟ - تابناک

 • چرا کمیسیون بهداشت و درمان مهم است؟ - تابناک
  شایعه سازان بدانند با روحیه انقلابی و با اتکاء به اعتماد مردم، به حول و قوه خداوند رسیدن به نوکری مردم در مجلس شورای اسلامی دور از انتظار نیست و این نوع شایعه پراکنی‌ها توسط افراد مغرض در ذهن و نگاه مردم بصیر و هوشیار شهرستان دشتستان هیچ گونه تاثیر منفی نخواهد داشت.

  به گزارش «تابناک» دکتر محمد رضا دهقان فرد با ۴۹ سال سن از پزشکان متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی زانو است که با حضور در صحنه انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۴ توانست ۲۳ هزار رای را کسب کند.

  این پزشک دشتستانی امسال نیز در مسیر انتخابات و به عنوان کاندیدای این دوره از حوزه انتخابیه دشتستان در استان بوشهر قرار گرفته تا با اتکاء به اعتماد مردم و احزاب سیاسی انقلابی بتواند در تشکیل یک مجلسی در طراز انقلاب اسلامی نقس آفرین باشد.  

  دکتر دهقان فرد امروز در گفتگویی مهمترین برنامه‌های انتخاباتی خود در حوزه انتخابیه شهرستان دشتستان به عنوان یکی از حوزه‌های چهارگانه انتخابیه استان بوشهر تشریح کرد.

  سوال: یک توضیح اجمالی از خود در حوزه تحصیل و تخصص بفرمایید

  جواب: متولدی شهرستان دشتستان، بخش ابپخش و روستای چهار برج هستم. در کنکوری سراسری در سال ۱۳۶۶ با کسب رتبه دو رقمی ۴۲ و بدون استفاده از هر گونه سهمیه، موفق به ورود در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی شدم. پس از پایان تحصیلات در مقطع عمومی پزشکی برای گذراندن دوره سربازی در قالب طرح پیام آوران بهداشت به برازجان آمدم پس از آن در کنکور دستیاری موفق به پذیرش در رشته تخصصی ارتوپدی در دانشگاه شهید بهشتی شدم. اکنون به مدت ۲۴ سال است که در سطح استان بوشهر و شهرستان دشتستان به رشته طبابت مشغول هستم و با وجود این که پس از چهار پنج سال می‌توانستم هر نقطه‌ای از کشور را بریا خدمت به مردم انتخاب کنم، اما در استان بوشهر ماندم تا بتوانیم بیشتر به مردمم در قالب تخصصم کمک کنم.

  چه عاملی باعث شد تا وارد عرصه سیاست شوید؟

  جواب: یکی از مهمترین کمیسون‌های ۱۵ گانه مجلس، کمیسیون بهداشت و درمان است که برنامه ریزی وسیعی در عرصه سلامت بر عهده دارد. این کمیسون به دلیل بافت کاملا تخصصی نیازمند ورود پزشکانی است که کاملا با مشکلات مردم در زمینه بیمه‌های همگانی درمانی، ساختار‌های تامین اجتماعی و تصمیم گیری در عرصه سلامت آگهی داشته باشند. با توجه به نوع تخصص و اشرافیت بر حوزه سلامت، معتقدم که این کمیسون جایگاه پزشکان برای تصویب قوانین، نظارت عالی بر آن و ارائه سرح‌هایی برای ساماندهی این بخش است.

  سوال: در صورت امکان به بخشی از فعالیت‌های خود در عرصه‌های اجتماعی نیز اشاره کنید.

  جواب: سرپرست  یبیمارستان هفده شهریور، عضو فعال بسیج  جامعه پزشکی، مدیر گروه  آموزشی گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر،   عضو فعال موسسه خیریه بنیاد کودک، همکاری با موسسه  خیریه امدادگران عاشورا، همکاری با موسسه خیریه آبشار عاطفه ها، همکاری با انجمن حمایت از بیماران دیابتی، همکاری ویژه و مسولیت پذیری در زلزله شنبه، همکاری ومدیریت در درمان جراحی آسیب دیدکان زلزله دشتستان، مطرح نمودن ایده و طرح ویزیت رایگان تک پزشک در روستا‌های کم برخوردار استان و همکاری با بسیج جامعه پزشکی در بیمارستان‌های صحرایی در مناطق کم برخوردار بخشی از فعالیت‌های علمی و اجتماعی من است ضمن این که به عنوان عضو انجمن ارتوپدی ایران و انجمن بین‌المللی جراحان ارتوپدی دنیا تاکنون مقالات متعددی در مجلات پزشکی داخلی و خارجی چاپ و منتشر شده است که نشان­ده تلاش علمی برای پیمودن مسیر تخصص و تعهد شغلی است.

  سوال: تا چه سطح مردم، روحیات، نیاز‌ها و گرفتاری‌های آن‌ها را می‌شناسید؟

  جواب: در کنار حضور مستمر در سطح استان بوشهر، طی چندین سال گذشته یک روز در هفته را به طبابت بیمارانم در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان می‌گذارنم که این خود عاملی شده که ارتباطات مردمی ام طی چندین سال از دست نرود. از آنجا که خود از یک نقطه‌ای محروم رشد و نمو کرده ام و میزان کمبود شدید امکانات برای دسترسی به پزشک را حس کرده ام از زمان تشکیل جامعه بسیج پزشکی به عنوان یک عضو فعال، به شکل اردویی و انفرادی در اردو‌های جهادی طبابت در نقاط مختلف استان بوشهر حضور دارم و از جنوبی‌ترین روستا و مرکز شهری تا شمالی‌ترین نقطه استان به شکل رایگان بیمارانم را که عموما از همه اقشار و به خصوص قشر کم درا» د. و مسن هستند را ویزیت می‌کنم.

  این شرایط سبب شده که در طی همه این سال‌ها ارتباطات خوبی با مردم داشته باشم با رنج و درد جسمی، روحی و گرفتاری‌های روزمره آن‌ها آشنایی بیشتری پیدا کنم و میزان محرومیت‌هایی که سبب این گرفتاری‌ها شده را بیشتر متوجه شوم. این در حالی است که استان ما در همه زمینه‌ها دارای پتانسیل‌هایی است که در صورت وجود نمایندگانی معتقد و مقتدر می‌توانند با نظارت جدی بر قوانین موجود و یا کمک به اصلاح قوانینی که در خوانش آن، چندین نوع برداشت وجود دارد گام‌های اساسی برای رفع مشکلات مردم برداشته شود.

  سوال: آقای دکتر به ظرفیت‌ها اشاره کردید. مهمترین این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها را چه می‌دانید؟

  جواب: استان بوشهر در عرصه‌های صنعت، کشاورزی، ابزیان و دریا و گردشگری دارای ظرفیت‌های است که بخشی در کشور بی نظیر و بخشی نیز کم نظیر است. در حالی که استان بوشهر به عنوان منبعی درآمدزا برای کشور است شایسته نیست که مردمانش این قدر در عرصه‌های مختلف معیشتی، اشتغال و رفاه اجتماعی و آمار بالای بیکاری  دچار مشکلات عدیده‌ای باشند. وجود صنایع مختلف نفت و گاز و پتروشیمی به تنهایی می‌تواند همه این گرفتاری‌های مردم را ساماندهی کند. با وجود این که مردم استان بوشهر و به خصوص شهرستان دشتستان با داشتن تاسیات نفتی مانند تاسیات نفتی در بخش دالکی و وحدتیه با چاه‌های نفت نرگسی فقط با درصد ناچیزی حق آلایندگی دریافت می‌کنند، اما می‌بینیم که حتی مدیریت استخدام و به کارگیری نیروی انسانی در تاسیسات نفتی نرگسی در دشتستان نیست و از گچساران در استانی دیگر برای آن تصمیم گیری می‌کنند.

  حوزه پایین دستی سد ریسعلی دلواری در کنار سایر بخش‌های این شهرستان دارای جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی وسیعی است که تاکنون برای جذب سرمایه گذار و رونق بخش‌های گردشگری در آن تدابیری اندیشه نشده که می‌توان با ایجاد زیرساخت زمینه رونق گردشگری در کنار ایجاد اشتغال و تولید ثروت برای مردم را فراهم کرد.

  در سایر حوزه‌های صنعتی و معادن و کشاورزی نیز شاهد وجود کارخانجات متناسب با این ظرفیت‌ها از جمله شرکت‌های بسته بندی و فراوری خرما نیستیم که هر کدام اشکالاتی را برای تولید درآمد، اشتغال و در نهایت رفاه عمومی در بر دارد.

  سوال: با توجه به وجود بیش از چهار میلیون اصله نخل در شهرستان دشتستان، چه برنامه‌ای برای این بخش در صورت حضور در مجلس به عنوان نماینده مردم دارد؟

  بیش از  چهار میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نخل که ۷۰ درصد نخل‌های استان  بوشهر را شامل می‌شود با تولید سالانه حدود ۱۳۰ هزار تن محصول در شهرستان دشتستان وجود دارد. به دلیل این که شرکت‌های بسته بندی و فرآوری متناسبی با این حجم محصول با پایه‌های صادراتی و ارزآور برای کشور وجود ندارد فقط ۱۰ تا ۱۱ درصد این میزان محصول به کشور‌های حوزه خلیج فارس و روسیه و اوکراین و سایر کشور‌های سی آی اس صادر، بخشی در بازار‌های داخلی مصرف و بخشی نیز متاسفانه به فروش نمی‌رسد.

  بر اساس آخرین آمار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، ۴۰ هزار تن از محصولات خرمای استان بوشهر هنوز به فروش نرفته که از این میزان حدود ۹۰ درصد آن مربوط به شهرستان دشتستان است. اگر مردم اعتماد کنند و زمینه ورودم به مجلس به عنوان وکیل آن‌ها تسهیل شود تشکیل سازمان خرما را با وجود استان‌های خرماخیز بوشهر، خوزستان، کرمان، هرمزگان و فارس و سیستان و بلوچستان دنبال خواهیم کرد. با تشکیل سازمان خرما به مانند سازمان چای هرگونه سیاست گذاری برای فروش این محصول در کنار خرید تضمینی محصولات آن به شکلی قانونی دنبال می‌شود. این وضعیت سبب خواهد شد که نخل داران استان بوشهر و به خصوص شهرستان دشتستان نگران فروش محصول خود نباشند.

  سوال: دیدگاه سیاسی شما چیست و چه تشکیلات سیاسی از شما حمایت خواهند کرد؟

  پایبندی تمام به اصول وارزش‌های نظام، انقلاب، رهبری، قانون اساسی، خون شهدا واصل مترقی وبه روز ولایت مطلقه فقیه، یعنی یک دیدگاه انقلابی وروحیه جهادی
  بدنبال مدیریت جهادی، کارآمدی، پرهیزازشعار، بدورازافراط وتفریط
  تاکنون شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی استان بوشهر، جامعه اسلامی فرهنگیان کشور، مجمع گام دوم انقلاب در کنار تعداد فراوانی از دانشجویان بسیجی و جامعه دانشگاهی استان، بازاریان و کسبه برازجان، عشایر منطقه، کشاورزان و سایر اقشار مردمی از اینجانب با صدور بیانیه‌هایی حمایت کرده اند.

  سوال: بازار شایعات در انتخابات کنونی بسیار داغ است به خصوص این که شما را به عنوالن گزینه دولت در حوزه انتخابیه شهرستان دشتستان معرفی کرده اند؟

  شبکه‌های اجتماعی به دلیل نفوذ فراوان در زندگی مردم به عنوان یک وسیله‌ای برای تخریب و شایعه پراکنی حول کاندیدا‌های این دوره از انتخابات توسط عده‌ای معلوم الحال قرار گرفته است. سطح بد اخلاقی‌ها آن چنان در این عرصه توسط عده‌ای که از پیش به دلیل نداشتن پایگاه مردمی نتیجه انتخابات را باخته اند فراوان است که هر روز شاهد بروز شایعات فراوانی در این عرصه به منشور تخریب رقبا هستیم.

  به دیده همه افراد بی طرفی که این روز‌ها به شکل میدانی پایش‌هایی برای میزان اقبال کاندیدا‌های موجود در دشتستان برای ورود به مجلس انجام می‌دهند یکی از شانس‌های مسلم ورود به مجلس به نام من رقم خورده که نشان از میزان گسترده اعتماد مردم به اینجانب به عنوان خادم آن‌ها می‌باشد.  

  متاسفانه از روز گذشته شاهد بد اخلاقی وسیعی بودیم. اول این که در لیست‌های خود ساخته اعلام کرده اند که گزینه دولت دکتر دهقان فرد است. این موضوع را یک شیطنت رسانه‌ای از سوی برخی رقبا می‌دانم و آن را تکذیب می‌نمایم و رسما اعلام می‌دارم از افرادی قصد تخریب اینجانب را در این ایام با انتشار این لیست سراسر کذب داشته اند طرح دعوی خواهم کرد.  

  آیا نکته دیگری مانده که نگفته اید؟

  بله. درد دل دارم. عده‌ای که اتفاقا بعضا ادعا دارند انقلابی هستند وبه کاندیدایی وابسته ونسبت دارند، تخریب میکنن، تهمت میزنن، بخدا اینکارا خوب نیست. من از وقتی که توانستم رای بدهم در همه دوره‌ها به کاندیدای اصولگرا وحزب الهی وارزشی رای دادم، ولی دوستان تهمت‌هایی میزنند مثل اینکه علم غیب دارند ورای مخفی مردم را هم باچشم بدبینی وتخریب به نفع خودشان می‌بینند.

  رزومه ندارید تخریب نکنید، یک روز کارجهادی درکارنامه ندارید تهمت نزنید و بقیه را حذف نکنید. خیلی کم یاهیچ بین مردم نبودید به مردم تهمت نزنید. حضرت آقا را با این کاراتون و دفع نیرو‌های ارزشی و ولایی ناراحت نکنید.

  نکته پایانی 

  شایعه سازان بدانند با روحیه انقلابی و با اتکاء به اعتماد مردم، به حول و قوه خداوند رسیدن به نوکری مردم در مجلس شورای اسلامی دور از انتظار نیست و این نوع شایعه پراکنی‌ها توسط افراد مغرض در ذهن و نگاه مردم بصیر و هوشیار شهرستان دشتستان هیچ گونه تاثیر منفی نخواهد داشت.

 

 براي توضيحات بيشتر و دانلود بر روي عنوان زير کليک کنيد

چرا کميسيون بهداشت و درمان مهم است؟

 

برچسب ها: چرا,کمیسیون,بهداشت,و,درمان,مهم,است؟,

[ چهارشنبه 30 بهمن 1398 ] [ 23:51 ] [ کاووسی فر ]

[ ]


صفحه قبل 1 صفحه بعد